Придбання еліптичного тренажера лише здавалося б простим завданням. Кожен, хто хоче купити орбітрек, стикається з безліччю питань, на які потрібно знайти відповідь. І одним з основних майже завжди стає вибір між передньопривідним і задньопривідним компонуванням. У чому відмінності цих двох конструкцій та як вони впливають на ефективність та комфорт при експлуатації?

Важливі відмінності між орбітреками двох типів

Між орбітреками з переднім та заднім приводами завжди є очевидна відмінність. Передньоприводні орбітреки більше за габаритами і коштують дорожче. Але якщо абстрагуватися від цих особливостей і вибирати з погляду робочих характеристик, то варто відзначити такі моменти:

  • Еліптичні тренажери з переднім розташуванням маховика мають більшу довжину кроку. Завдяки цьому вони чудово підходять для людей високого зросту. Задньопривідні орбітреки забезпечують комфортне тренування лише користувачам невеликого та середнього зростання;
  • Передній привід дозволяє працювати ногами із невеликою траєкторією. Це дуже зручно при тривалих тренуваннях, оскільки знижує навантаження на зв'язки та суглоби. Еліпсоїди з маховиком позаду, змушують піднімати ноги вище і як би продавлювати педалі вниз у кожному циклі руху;
  • Q-фактор – відстань між педалями, у передньопривідних моделях середній чи невеликий. Це також знімає навантаження із суглобів. Заднє розміщення маховика збільшує цей показник, так як маховик частково розташований між педалями, - і це не дуже добре, тому що в процесі тренування ноги будуть неприродно заставлені в сторони, що негативно впливає на суглоби колін;
  • Моделі з маховиком у передній частині більш галасливі, тому що в їх конструкції є ролики, що переміщаються напрямними.

Задньопривідні орбітреки влаштовані простіше передньопривідних. Їх обслуговування та ремонт обходяться дешевше. Але при цьому не варто забувати, що зазвичай передньопривідні орбітреки професійного рівня та розраховані на величезні навантаження. Тому перевагу, що стосується сервісу, важко назвати вирішальною. Ресурс комерційних тренажерів для фітнесу просто величезний, а домашні задньопривідні еліпсоїди створювалися для нетривалих тренувань із невисокою інтенсивністю.

Функції орбітреків із різними приводами

Щодо функціональності тренажерів цих двох типів, то тут все просто. Обидва типи орбітреків можуть бути складними, що зручно під час транспортування та зберігання. Передньопривідні еліпсоїди майже завжди пропонують довжину кроку, що змінюється, і іноді є можливість вибрати цей параметр через електронний блок управління.

Обидва типи тренажерів дають можливість вибирати режими та програми тренувань, вводити власні налаштування та відстежувати параметри заняття та серцевий ритм на дисплеї. При цьому орбітреки з переднім приводом часто надають ширші та гнучкіші можливості, в силу свого високого класу.

У результаті можна дійти невтішного висновку, що передній привід краще заднього. Якщо у вас не стоїть гостро проблема нестачі місця або невеликого бюджету, то варто купити передньопривідний орбітрек. В Україні останнім часом такі моделі стали доступнішими для пересічних споживачів. Через це їх все частіше купують не для фітнес-клубів, а для домашнього чи офісного використання.

Але треба розуміти, що краще придбати задньопривідний бюджетний орбітрек і почати рухатися до мети, ніж просто лежати на дивані та вигадувати причини нічого не робити. Команда інтернет-магазину кардіотренажерів CARDIOZONA допоможе вам вибрати обладнання для фітнесу, яке підійде як за характеристиками, так і за ціною. У нас покупка, оплата частинами та кредит відбуваються на найвигідніших умовах, а вибір просто приголомшує!