Рекомендації щодо підбору бігової доріжки

Бігові доріжки – найпопулярніші кардіотренажери у світі. Незважаючи на великий вибір обладнання для фітнесу різного типу, вони продовжать стабільно займати в рейтингу споживчого попиту перше місце. Хоча сам по собі тренажер для бігу далеко не найкомпактніше фітнес обладнання, багато хто купує його для дому, тому що на ньому можна дуже швидко схуднути, якщо регулярно займатися. Бігові доріжки підкуповують користувачів універсальністю та простотою використання - вони підходять практично всім, від дітей, до пенсіонерів. Але як вибрати бігову доріжку для дому, щоб вона виправдала очікування?

Критерії підбору бігової доріжки

Основними критеріями вибору бігової доріжки є:

  • Клас тренажера – професійний чи домашній;
  • Потужність двигуна;
  • Вага користувача;
  • Розмір бігової поверхні полотна;
  • Наявність амортизаційної системи!

Якщо ви купуєте тренажер для дому, то вам підійдуть і домашні та професійні бігові доріжки. Вони відрізняються конструкціями рам, функціональними характеристиками і звичайно ж ціною: домашні - складаються, менш потужні і коштують порівняно недорого, а професійні мають стаціонарну, більш потужну раму, комерційні властивості і суттєво вищу ціну. Так що, якщо у вас дозволяє площа приміщення та бюджет, звичайно ж краще брати стаціонарну бігову доріжку. Вона більш стійка, надійна та довговічна!

Який двигун краще?

Двигун краще, щоб був не менше 2,5 л. тому що цей параметр впливає на плавність руху бігового полотна під навантаженням.
Простими словами, слабкий двигун може спричинити ривки бігового полотна під час тренування! Що через деякий час почне вас дуже дратувати!

Допустима вага користувача

Максимальна вага користувача, яка дозволяє технічні умови доріжки, повинна бути на 20% більшою, ніж фактична вага людини, яка на ній тренуватиметься!
Тобто якщо у вас 100 кг, то доріжка має витримувати щонайменше 120 кг, але чим більше, тим краще!

Бігове полотно

Розмір бігової поверхні полотна розраховується від максимального зростання користувача, який займатиметься на ній. Наприклад, у сім'ї займатиметься 3 – 4 особи, то розмір полотна потрібно підбирати під найвище зростання. Якщо максимальне зростання становить 180 – 200 см, то полотно має бути не менше 150 на 48 см. Це дуже важливо, тому що від цього залежить зручність використання. При комфортному бігу, ви не повинні цілитися в полотно, тому якщо дозволяє приміщення і бюджет, беріть краще бігову доріжку з полотном побільше!

Що ж до інших показників, всі вони грають другорядні функції. Амортизаційна система абсолютно у всіх бігових доріжках, крім безмоторних, які призначені для спринтів. А все інше в принципі не має значення. Тому якщо вам потрібна бігова доріжка для дому, і ви використовуватимете її виключно для бігу в домашніх умовах, немає жодного сенсу переплачувати.

Види бігових доріжок

Виробники пропонують бігові доріжки двох видів, механічні та електричні. Кожен із варіантів має свої плюси та мінуси, але при правильному підході до тренувань однаково ефективні.

Механічні бігові доріжки

Механічні або як їх ще називають інерційні бігові доріжки, не мають двигуна. Її полотно рухають ноги атлета, а навантаження створюється за рахунок сил тертя. Зазвичай дека цих тренажерів трохи вигнута, щоб збільшити ефективність бігу.

Консолі тренажерів такого типу обладнані електронним модулем, який працює від батарейок. Дисплей бігової доріжки відображає інформацію про час, швидкість, відстань і витрачені калорії. Більшість механічних моделей мають вбудовані датчики пульсу, які без проблем конектуються з дистанційними кардіо датчиками та годинами по Bluetooth, дані з яких можна вивантажити у хмарні сервіси та контролювати ефективність прогресу своїх тренувань.

Безмоторна механічна бігова доріжка відмінно підійде як для спортсменів-початківців, так і професійним бігунам. Це безпечний та дуже функціональний тренажер, темп руху полотна якого задається самим користувачем. На такій біговій доріжці ви зможете бігати спринти та довгі дистанції, миттєво прискорюватися та гальмувати, різко переходити з ходьби в біг та навпаки. Дуже добре безмоторні бігові доріжки виявляють себе у фарт-леках, так званих інтервальних бігах, а також вони спалюють на 30% більше калорій і жиру, ніж звичайна бігова доріжка з електромотором!

Електричні бігові доріжки

Бігові доріжки з електромотором пропонують користувачам найширші можливості. Аматорські моделі цих тренажерів оснащують двигунами потужністю від 2 до 5 кінських сил, які можуть розігнати бігове полотно до 20 км/год. На ринку кардіотренажеров широко представлені аматорські та напівпрофесійні моделі для дому, які за своєю функціональністю не поступаються комерційним апаратам.

Для сучасної домашньої електричної бігової доріжки вже давно стали нормою такі функції, як зміна кута нахилу полотна, вбудовані вентилятори, аудіосистема для роботи з гаджетами та плавне гальмування. Як правило, такі кардіотренажери встановлені 10-12 тренувальних програм, які можна перемикати в один клік на консолі. На деякому устаткуванні встановлено функціональні електро-модулі, які не тільки збирають дані про заняття через Bluetooth, але й можуть їх аналізувати зі складанням графіків та звітів, а також для підтримки бездротового зв'язку зі смартфонами та смарт-годинами.

У продажу можна знайти як електричні доріжки із цільною рамою, так і складні. Від професійного обладнання домашні бігові доріжки відрізняються рамною конструкцією, потужністю двигуна, декою та біговим полотном.

Підсумовуючи, можна сказати, що вибір бігової доріжки залежить від мети тренувань і, зрозуміло, від бюджету. Якщо тренування вам не більше ніж спосіб розім'ятися після сидячої роботи, то відмінно підійде недорога електрична бігова доріжка. Ну а тим, хто планує розлучитися з зайвими кілограмами і більше ніколи з ними не зустрічатися, краще вибрати професійний кардіотренажер біговий, який 100% виб'є з вас весь жир. Бігова доріжка – це ідеальний тренажер для регулярних тренувань, спрямованих на підтримання форми чи просто оздоровлення організму!

Яку бігову доріжку купити?

Будь-яка бігова доріжка вибирається з урахуванням ваги та зростання користувача. Бігові доріжки для будинку найчастіше розраховані на людей з масою тіла не вище 130 кг. При цьому можна виявити напівпрофесійну модель, рама якої витримує 160-180 кг. З цією характеристикою слід зважати, оскільки перевищення показника максимального навантаження суттєво знижує термін служби виробу та збільшує навантаження на суглоби.

Від того, наскільки правильно зроблено вибір бігової доріжки за зростанням, залежить комфорт та ефективність тренування. Відомо, що у людей високого зросту ширший крок, тому довжина бігового полотна має бути більшою. При зростанні до 180 см підійде полотно завдовжки 120 см. Якщо зріст між 180 і 200 см краще зупинитися на моделях зі 140 см, а для тих, хто вищий за 200 см, зручною буде лише бігова доріжка з полотном від 150 см.

Не варто забувати і про ширину. Вузьке полотно до 45 см оптимальне лише для швидкої ходьби. Від 45 до 50 см це вже вибір для легкого бігу. Полотна ширші за 50 см можна розглядати тим, хто тренується без обмежень, у тому числі з різкими прискореннями.

Запитання та консультація

Залишається додати, що яку б ви не вибрали бігову доріжку – ви вже прагнете своєї ідеальної спортивної форми, хочете стати здоровішим і красивішим. І в цьому вам завжди готова допомогти CARDIOZONA.

Залишилися питання, чи ви вже хочете придбати класну бігову доріжку і не можете вибрати яку краще – звертайтесь до нас за консультацією Напишіть ваше запитання

Ми із задоволенням допоможемо вам із вибором та зробимо дуже гарну знижку на будь-яку модель бігової доріжки! Також, у нашому спеціалізованому інтернет-магазині CARDIOZONA.COM діє покупка оплата частинами від Монобанку та ПриватБанку! Тому ви можете купити якіснішу бігову доріжку для дому, тренажерного залу або фітнес клубу, не витрачаючи повну суму відразу, а розкинути її на кілька платежів!