Види велотренажерів

Велотренажери сьогодні по праву вважаються найпопулярнішими кардіотренажерами у світі. Це чудове обладнання для фітнесу поєднує ефективність, простоту використання, універсальність і скромні габарити. Це ідеальні апарати для домашніх тренувань, так і для серйозних занять у фітнес клубах. Багато хто вважає, що простіше велотренажера нічого не може бути і купити апарат простіше простого. Але при виборі виявляється, що є безліч нюансів. Ми розповімо, які бувають велотренажери та чим вони відрізняються при експлуатації.

Професійні, домашні та напівпрофесійні

Почати потрібно з того, що сучасні велотренажери випускають два типи: професійні та домашні. Іноді окрему групу також виділяють напівпрофесійні моделі, що займають проміжне місце між основними типами. Професійні велотренажери або, як їх ще називають комерційні, – це обладнання, розраховане на найінтенсивнішу експлуатацію. Вони збираються на основі посиленої рами та мають витривалі робочі вузли. Брендові моделі такого типу можуть працювати в режимі нон-стоп та пропонують широкий вибір опцій.

Домашні велотренажери розраховані на помірне навантаження. Це техніка для дому, де ними користуються кілька годин на день. Багато з цих апаратів пропонують широкий вибір тренувальних програм та додаткових функцій, тому дуже близько підходять до професійних велотренажерів. Тим не менш, використання їх у комерційних цілях або при тренуваннях спортсменів швидко призводить до зношування деталей і виходу з ладу.

Велотренажери напівпрофесійні витриваліші, ніж домашні, але все ж таки не дотягують до моделей комерційного рівня. Їх купують для використання в домашніх умовах, для офісів та невеликих спортзалів готелів та навчальних закладів. Це кардіообладнання може працювати до 5 годин на день, і часто його можливості можна порівняти з професійними моделями.

Спосіб створення навантаження

Важливим моментом при виборі велотренажера є спосіб створення навантаження. Найпростіші моделі для дому та офісу отримують ремінний або колодковий механізм.

  • Ремінні велотренажери створюють навантаження за допомогою ременя, що приводить у рух маховик. Зусилля регулюється натягом, а перемикання відбувається механічним способом.
  • Колодочні велотренажери оснащені маховиком та колодками, які його стискають. Чим щільніше прилягають колодки, тим вище навантаження. Перемикання у разі також механічне.

Велотренажери, що використовують механіку, надійні та недорогі. Але вони не можуть запропонувати точного регулювання навантаження і при роботі шумлять.

Більш сучасний та функціональний варіант – магнітні велотренажери. Вони з маховиком взаємодіють сильні постійні магніти. Змінюючи розташування магнітних елементів, користувач вибирає навантаження під час тренування. Перемикання в цьому випадку теж механічне, але кардіотренажер працює тихіше, а точність налаштування вища.

Найсучасніші симулятори велосипеда оснащують електромагнітним механізмом. У ньому також застосовуються магніти, але із змінною силою. Регулювання відбувається за допомогою зміни параметрів струму. Електромагнітні велотренажери пропонують до 30 рівнів навантаження. Також вони відрізняються максимально плавним перемиканням та безшумністю.

Вертикальні та горизонтальні

За способом посадки користувача розрізняють два типи велоергометрів: вертикальні та горизонтальні. Вертикальні велотренажери пропонують класичну велосипедну посадку. Це найбільш популярний вид, який вважається універсальним. При тренуванні з ними в роботу включаються не тільки ноги та сідниці, а й нижній відділ спини та черевний прес.

Велотренажери з горизонтальною посадкою обладнані кріслом зі спинкою, які педальний вузол винесений вперед. Вони забезпечують комфортне розташування користувача та знімають навантаження зі спини. І тут працюють, переважно, м'язи ніг. Горизонтальні велотренажери добре підходять для людей з невисокою фізичною підготовкою, користувачів похилого віку та тих, хто має проблеми зі здоров'ям. У зв'язку з цим їх часто застосовують у реабілітаційних центрах, профілакторіях та клініках фізіотерапії.

Спінбайки сайкли

Іноді буває так, що навантажень, які пропонують класичні велоергометри недостатньо. Тоді варто звернути увагу на велотренажери спинбайки. Це особливий клас кардіотренажерів-велосимуляторів, які максимально точно імітують їзду на спортивному велосипеді. Спінбайки забезпечують користувачеві «гоночну» посадку в сідлі, а їх механізм дозволяє атлету відчувати навантаження, такі, як відчувають велогонщики.

Основна деталь спинбайка - це масивний маховик, вага якого може досягати 40 кг. Для порівняння, у звичайних велотренажерах ця деталь рідко буває важчою за 15 кг. Ці точні симулятори велосипеда оснащуються механічним регулюванням зусилля, а їхня рама максимально міцна. Професійні спинбайки – відмінний засіб для боротьби із зайвою вагою, розвитку витривалості та зміцнення м'язів всього тіла.

Ейрбайки

В особливу категорію велотренажерів виділяють ейрбайки. Це незвичайний гібрид велоергометра та орбітрека з аеродинамічним принципом роботи. Ейрбайки мають педалі, рукоятки і сидіння, а тренуватися з ними можна як стоячи, так і сидячи, з підключенням рук або тільки працюючи ногами. Більше того, педалі цього тренажера для фітнесу можуть обертатися у зворотний бік.

Навантаження в ейрбайках створює великий та легкий маховик із лопатями. На нього під час роботи тренажера подається потік повітря, який впливає на крильчатку. Чим енергійніше атлет обертає педалі, тим сильніший опір. Можна сказати, що можливості професійного ейрбайка обмежені лише можливостями користувача. Апарат дозволяє нескінченно прискорюватися та швидко змінювати темп тренування, без перемикання режимів. Завдяки цим унікальним особливостям аеродинамічні велотренажери популярні у кросфіті.

Реабілітаційні велотренажери

Але не всім підходять екстремальні навантаження ейрбайків та спинбайків. Є категорії користувачів, яким навіть не підійде класичний горизонтальний велотренажер. Це люди з обмеженими можливостями, пацієнти клінік, які перенесли тяжкі захворювання та операції, ті, хто перебувають у похилому віці. Для них випускають реабілітаційні велотренажери особливої ​​конструкції.

Це обладнання для кардіо зазвичай має горизонтальне компонування із сидінням зі спинкою. Додатково встановлюються підлокітники та поручні, що забезпечують користувачеві комфорт та безпеку. Такі тренажери найчастіше бувають магнітними чи електромагнітними. Саме ці два принципи дії забезпечують точний вибір навантажень та плавність ходу. Деякі велотренажери для реабілітації додатково обладнають коміром з ручками. З його допомогою в процесі тренування можна включати роботу руки.

Інтернет-магазин кардіотренажерів CARDIOZONA.COM пропонує купити в Україні велотренажери різного типу для домашнього використання та фітнес-клубів. У нас в каталозі ви знайдете найкращі брендові моделі від таких всесвітньо відомих виробників як Spirit, HouseFit, Vigor, Adidas, NordicTrack, ProForm та Fitex. У нас завжди відмінні ціни та офіційна гарантія. Вам доступні покупка, оплата частинами або кредит на ваш розсуд!