Що таке гребний тренажер?

Здавна вважається, що веслування – один із найбільш ефективних способів підтримувати себе у чудовій фізичній формі. Щоб у цьому переконатися, варто лише поглянути на фігури веслярів, з їхніми широкими плечима, опуклими грудьми та мускулистими руками. На жаль, борознити водоймища на веслах є можливість далеко не у всіх. Тому і з'явився такий вид обладнання для кардіо, як гребні тренажери.

Як з'явилися гребні тренажери?

Перші апарати для веслування на суші людина створила ще в 4 столітті до нашої ери. У Стародавній Греції дерев'яні рами з веслами на шарнірах використовували для навчання злагодженої роботи веслярів. Але це був тренажер у сенсі цього терміну. Такі пристрої були симуляторами веслування для відпрацювання техніки. Перший гребний кардіотренажер був запатентований в США в 1871 професійним весляром Вільямом Бакінгемом Кертісом. Спортивний симулятор веслування отримав назву на честь свого винахідника – WB Curtis.

Це був не лише перший гребний тренажер, а й перше у світі спортивне обладнання з маховиком. Винахід Кертіса стало революційним, адже до цього забезпечити рівномірне та регульоване навантаження не вдавалося. Професійні гребні тренажери використовують цей принцип досі. Трохи пізніше, на рубежі 19 та 20 століть з'явилися апарати з іншим популярним досі принципом роботи. Симулятор веслування Narragansett, також винайдений у США, використовував для створення навантаження гідравлічні циліндри.

Але справжній прорив у цій сфері стався 1981 року. Брати Дік та Пітер Дрейсігакери запропонували концепт аеродинамічного тренажера. Це був перший у світі апарат із повітряним маховиком. Незабаром брати заснували компанію Concept2. Гребні тренажери цього бренду в наші дні вважаються найкращими та мають безліч наслідувань.

Чим гарний гребний тренажер?

З боку тренування з гребним тренажером виглядає досить одноманітним. Насправді в цей процес складно додати щось нове, оригінальне. Та й чи потрібно? Це обладнання справді універсальне. Робота з гребним тренажером навантажує до 80% м'язів людського тіла. Задіяні згиначі та розгиначі рук і ніг, сідниці, груди, черевний прес, плечі, всі м'язи спини та частково шиї.

Положення тіла при веслуванні знижує навантаження на колінні та кульшові суглоби. Це особливо важливо для тих, хто має велику вагу. Таким людям непросто займатися на бігових доріжках та орбітреках, а ось симулятор веслування ніби створений спеціально для них. Особливості гребних тренажерів роблять їх затребуваними у реабілітаційній медицині. Таке кардіо обладнання підходить для тих, хто має медичні обмеження.

Веслування задіює всі м'язи одночасно. Злагоджена робота кількох великих м'язових груп добре спалює калорії. Тому гребний тренажер для схуднення – один із найкращих варіантів. Підсумовуючи можна сказати, що гребні тренування забезпечують такі види впливів:

  • Розвиток м'язів та зміцнення зв'язок;
  • Підвищення рухливості суглобів;
  • Розвиток загальної витривалості організму;
  • Прискорення метаболізму;
  • Зміцнення дихальної та серцево-судинної систем;
  • Загальне підвищення тонусу всього організму.

Робота з гребним тренажером входить у тренування зірок світового бодібілдингу, кросфіту, ММА та інших видів спорту, в яких організм атлета зазнає серйозних випробувань.

Інтернет-магазин кардіотренажерів CARDIOZONA.COM пропонує купити тренажери в Україні за відмінними цінами від виробника. У нас вам запропонують найкращі моделі брендів Concept2, Nordic Track та Impulse Fitness. У нас купівля оплата частинами та кредит відбуваються на найвигідніших умовах.