Орбітреки – популярні кардіотренажери, що відрізняються високою ефективністю. Серед численних характеристик цього фітнес обладнання часто згадується маховик. У різних моделях він розташований попереду або ззаду, а також відрізняється вагою. Що таке маховик орбітрека і що потрібно про нього знати, обираючи еліптичний тренажер для дому чи фітнес-клубу?

Як влаштований маховик?

Маховик, або як його ще називають «махове колесо», має вигляд диска і обертається навколо осі, що проходить через центр. Для зниження тертя використовується підшипник закритого типу із великим ресурсом. Багато хто вважає, що маховик потрібен для того, щоб створювати навантаження під час тренування. Це справедливо лише частково. Вся справа в тому, що існують і компактніші вузли, що створюють опір м'язовій силі атлета. Але вони не можуть працювати без ривків та вібрацій. Основне завдання маховика – забезпечення плавності ходу.

Чим більше важить маховик орбітрека, тим плавніше працює тренажер. При вазі деталі 7 – 10 кг зазвичай відчуваються ривки під час руху. Такої маси недостатньо для рівномірного руху, особливо при інтенсивному тренуванні. Тому навіть домашній еліпсоїд варто вибирати з маховиком важчим за 10 кг. Це не гарантує ідеального переміщення педалей, але зможе забезпечити певний комфорт.

Професійні орбітреки, бренди яких орієнтовані на преміальний сегмент ринку, випускають тренажери із вагою маховика понад 20 кг. Вони не тільки пропонують максимальну зручність, але й розраховані на інтенсивну та тривалу експлуатацію. Плавність ходу корисна не тільки для користувачів, але і для обладнання, оскільки знижує зношування та ймовірність непередбаченої поломки.

Вага маховика

Як ми вже говорили, чим більша вага маховика, тим плавніший хід орбітрека і комфортніше тренування. Але деякі досвідчені спортсмени заперечать, бо іноді маховик 10 кг набагато ефективніший за те, що важить 30 кг. Чому так виходить? Все просто. Справа в тому, що у цієї деталі еліпсоїда є два типи маси – реальна та інерційна.

Інерційна вага – це дуже хитрий маркетинговий параметр, що враховує як масу маховика, а й його швидкість обертання. Звичайний користувач, який не має спеціального обладнання, не зможе перевірити цей показник. Тому доводиться вірити компаніям, які випускають кардіотренажери орбітреки, на слово. Потрібно сказати, що багато маловідомих виробників не соромляться перебільшувати, щоб продати свою техніку.

Із реальним все просто. Він показує, скільки важить металева деталь у вигляді диска, без жодних хитрощів. Перед тим як купити орбітрек, необхідно обов'язково уточнити, яка саме вага вказана в технічних характеристиках. Інакше можна дуже розчаруватися у своєму придбанні. Цілком очевидно, що орієнтуватися потрібно виключно на реальну масу деталі.

І ще якщо продавець вказує в параметрах тренажера вага маховика більше 20 кг, то це майже завжди говорить про те, що він інерційний. Експерти вважають, що цю цифру можна сміливо ділити на три, щоб отримати реальну вагу цього елемента тренажера. При цьому різниця в 1 – 2 кг у процесі експлуатації еліпсоїда не відчувається. Тому, якщо вам подобається кардіотренажер, але поруч стоїть менш привабливий, але з маховиком важчим на пару кілограмів, не сумнівайтеся і купуйте той, що припав до душі.

Шукаєте де купити орбітрек в Україні для фітнес-клубу чи дому? Бажаєте дізнатися більше про важливі характеристики тренажерів для фітнесу? Звертайтесь до інтернет-магазину CARDIOZONA і ми розповімо вам про всі нюанси та допоможемо зробити правильний вибір. У нас є покупка, оплата частинами, а на всі тренажери надається офіційна гарантія.