Що таке кардіотренажери і навіщо вони потрібні?

Вже не одне десятиліття у світі панує тренд на підтягнуту спортивну фігуру. Його прихильники діляться на три категорії: ті хто вже досяг успіху, що йдуть до наміченої мети і ті, хто ще тільки замислюється про те, щоб змінити себе на краще. А ось спосіб, що підходить усім – один. Це кардіонавантаження, що дозволяють позбутися жирових відкладень, підтягнути м'язи та зміцнити серцево-судинну та дихальну систему. Найкращими інструментами для цього в наші дні вважаються кардіотренажери. Що це за обладнання та як воно допомагає нам наблизитися до ідеалу?

Кардіотренажери - це обладнання для фітнесу, що впливає на організм людини аеробними навантаженнями. На відміну від силових тренажерів, вони не сприяють активному нарощуванню м'язової маси та значному збільшенню силових показників. При цьому тренування з кардіотренажерами спалюють жир і допомагають підняти тонус м'язів, зробити їх більш рельєфними та ефективними. Крім цього, заняття з цим обладнанням підвищує витривалість, зміцнює імунну систему та покращує метаболізм. Через це професійні тренажери для кардіо використовують професійні спортсмени: бодібілдери, плавці, легкоатлети, які займаються бойовими єдиноборствами.

Види кардіотренажерів

Перші кардіотренажери з'явилися приблизно 200 років тому у Європі. Це були примітивні та громіздкі механізми. Проте вже тоді вони використовували той самий принцип впливу на організм, що й зараз. З того часу з'явилося безліч техніки різного типу та призначення. Описати все обладнання для кардіо в межах однієї статті неможливо, тому ми зупинимося на найвідоміших його видах.

  • Велотренажери. Їхнє призначення – симулювати їзду на велосипеді, яка, як відомо, чудово діє на фігуру і в цілому на організм. При використанні класичних кардіотренажеров цього типу основний акцент робиться на м'язи ніг та сідниць. Також існують спеціальні категорії техніки, такі як сайкли та ейрбайки, які навантажують до 80% груп м'язів.
  • Бігові доріжки. Найпоширеніші і відомі кардіоренажери, яким підвладні всі віки. Незважаючи на назву, це обладнання дозволяє не тільки бігти, а й йти у будь-якій швидкості. Тому сучасні доріжки для бігу рекомендовані як молодим атлетам, так і пенсіонерам.
  • Степери. Всім відомо, що ходьба сходами допомагає схуднути і розвинути витривалість не гірше за біг. Тому і були винайдені степери – кардіотренажери, що дозволяють підніматися сходами не залишаючи тренажерний зал. Існує безліч видів цієї техніки, починаючи від примітивних компактних моделей із пружинами та закінчуючи складними апаратами, такими як професійні клаймбери, схожі на невеликий ескалатор.
  • Орбітреки. Ці тренажери також іноді називають еліпсоїдами через траєкторію, яка описує ноги користувача в процесі занять. Описати їх можна як гібрид велотренажера, бігової доріжки та степера. Крім педалей, орбітрек має ще й ручки, тому він впливає на верхню частину тіла.
  • Гребні та лижні тренажери. Ці категорії техніки для фітнесу створювалися спеціально для професійних атлетів, щоб ті могли підтримувати себе у формі поза сезоном. Тому немає нічого дивного, це найбільш ефективне обладнання для кардіонавантажень. Найкращі моделі таких тренажерів, що зустрічаються у фітнес-клубах, мають аеродинамічний принцип роботи, який адаптує апарати до стилю тренування користувача без складних налаштувань.

Загальні риси кардіотренажерів

Сучасні кардіотренажери дуже різні, але вони, крім цільового призначення, мають спільні риси. Основна - це наявність мікрокомп'ютера, що управляє тренувальним процесом або просто виконує його моніторинг. Це невеликий модуль із дисплеєм та органами управління у вигляді механічних або сенсорних кнопок. На екрані відображаються найважливіші параметри: швидкість, час, навантаження, спалені калорії, частота серцевого ритму.

Дані про пульсі комп'ютер отримує з датчиків, які можуть бути вбудовані в рукояті, кермо, поручні або мати виносне виконання і кріпитися на тілі атлета. Професійні брендові кардіотренажери можуть опціонально пропонувати з'єднання з іншими апаратами для тренувань в режимі змагання, а також передачу даних на гаджети для збереження статистики та аналітики.

Інтернет-магазин кардіотренажерів CARDIOZONA.COM – це українська компанія, що спеціалізується саме на техніці для кардіо. У нас ви можете придбати професійні кардіотренажери та моделі бюджетного класу для домашніх занять. Нашим клієнтам доступні просте покупка, оплата частинами або кредит. CARDIOZONA.COM – це найкращі в Україні ціни, швидка доставка, офіційна гарантія та повноцінний сервіс!